ניקוי מצבות- מה חשוב לדעת?

March 27 2023doritr

מצבה מהווה את גל העד של כל נפטר. את המצבה פוקדים מדי שנה ביום הפטירה של הנפטר וכן, בכל פעם מחדש שרוצים להתייחד עם זכרו. מלבד בחירת מצבה איכותית אשר תחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך זמן מבין מגוון מצבות מיוחדות יותר או פחות המוצעות כיום, הרי שחשוב ביותר לדאוג לניקיון של המצבה. ניקיון מצבה הוא דבר שמכבד את הנפטר וכן ברמת התחזוקה, מדובר על פעולה בסיסית וחשובה שמטרתה היא לשמר את המצבה לאורך זמן רב ולדאוג שהיא לא תיפגם, תינזק או תצבור לכלוך שבשלב מסוים יהיה קשה מאוד להסיר באמצעות פעולות ניקיון סטנדרטיות. אם אתם תוהים כיצד מנקים מצבה בצורה הטובה ביותר, כדאי שתקראו את הדברים הבאים.

טיפים לניקיון מצבה

בכדי להבטיח כי מצבה תישאר נקייה ועמידה לאורך זמן, חשוב מאוד לבצע את פעולת הניקיון הנדרשת לה בצורה הטובה ביותר. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לנקות מצבה:

ראשית כל, חשוב מאוד לבחון את המצבה בכל פעם שמגיעים לבית העלמין ולבדוק האם יש שברים או סדקים, האם התפתחו על האבן פטריות, מה מצב האותיות החקוקות על המצבה ומה קורה סביבה. מדובר על פעולה חשובה מאוד שתאפשר לכם להבין בכל פעם מחדש מהו המצב הכללי של המצבה וסביבתה ובהתאם לכך לנקוט בכל פעולות התחזוקה הרלוונטיות לצורך שמירה על המצבה מכובדת, נקייה ומתוחזקת.

במידה ויש נזק למצבה אשר אתם לא בטוחים שאתם יכולים לתקן באופן עצמאי, כדאי מאוד לצלם את המצבה ולשלוח את התמונה לאיש מקצוע העוסק בתחזוקה ובתיקון של מצבות. איש מקצוע מעין זה יוכל להעניק לכם אינדיקציה לגבי המצב של המצבה ואיזה פעולות יש לבצע בכדי לשמור עליה תקינה. לעיתים מדובר על פעולות שאתם תוכלו לבצע באופן עצמאי ולעיתים יהיה מדובר על פעולות שהוא יידרש לבצע עם הידע המקצועי שלו והכלים המקצועיים שיש בידיו.

חשוב מאוד לדעת כי ניקיון של מצבה באמצעות חומרי ניקיון לא מתאים או באמצעות כלי ניקיון לא מתאימים, גם יכול להרוס את המצבה ועל כן, חשוב לברר בהתאם לכל מצבה איזה חומרי ניקוי מתאימים לניקיון האבן שממנה היא עשויה. ניתן לרכוש כיום חומרי ניקיון עדינים ומיוחדים אשר יסייעו לכם לנקות את אבני המצבות בצורה האידיאלית מבלי להסב נזקים כאלה ואחרים. במקרים שבהם אין אפשרות לנקות את המצבה באופן עצמאי בשל חשש שיוסב לה נזק, יש לבחור באיש מקצוע אשר עוסק בניקיון מצבות ובתחזוקת מצבות מכל סוג באשר הן.

במי כדאי לבחור עבור תחזוקה של מצבה?

אם אין אפשרות לנקות את המצבה באופן עצמאי או אם המצבה דורשת הרבה יותר מניקיון, זה הזמן שלכם לחפש את איש המקצוע הטוב ביותר בתחום המדובר. בדקו לאיזה איש מקצוע יש ניסיון, המלצות, וותק בתחום וכמובן, בדקו עבודות תחזוקה וחידוש מצבות שביצע איש המקצוע בכדי להתרשם מאיכות העבודה שלו, מהמקצועיות שלו ומהתוצאות שהוא מספק.

 

Share: