עיצוב דירת קבלן סטנדרטית – איך הופכים אותה ללא סטנדרטית?

March 25 2023doritr

דירות חדשות מקבלן הן אולי ה”פריט” הכי מרגש שבנאדם יכול לקבל לידיו, כאשר קבלת המפתחות של הדירה בד”כ מלווה בלא מעט תהליכים שונים. חלק מהתהליכים האלו כוללים גם עיצוב דירה חדשה מקבלן, מה שבתורו עשוי להצריך גם שירותי עיצוב פנים. מה חשוב לדעת? המשיכו לקרוא.

יחד עם כל הריגוש שמלווה עם קבלת דירה חדשה מקבלן, יש לזכור כי דירות אלו לרוב נמסרות ברמות גימור שנחשבות סטנדרטיות. בשל כך, כאשר אנשים רוכשים דירה חדשה, יועצי משכנתאות תמיד ימליצו להם לשים בצד סכום מסוים עבור עיצוב פנים או כל מיני הוצאות אחרות הקשורות לדירה. ההוצאות העיקריות בתהליכי עיצוב יכולות לכלול:

  • ריהוט, דקורציה ואקססוריז לבית.
  • שבירת קירות והוספת חדרים (או להיפך, החסרת חדרים והגדלת הנותרים).
  • תאורה מסוגים שונים (ספוטים, נישות גבס לתאורה ועוד).
  • טקסטיל כמו וילונות, כריות נוי, ריפודים ושטיחים, הבחירה היא רחבה.

בכמה מילים: במה עוסק עיצוב פנים?

בסופו של יום, עיצוב פנים הוא האומנות והמדע של כל מה שקשור לשיפור הפנים של החלל. זאת, כדי לייצר סביבה פרקטית ואסתטית יותר עבור דיירי החלל המשרדי, הדירה וכו’. בשלב הראשון, עיצוב פנים כולל מחקרים שונים ובדיקות, כמו גם תכנונים, תיאום והתאמת חומרי גלם שונים.

במובנים רבים, עיצוב פנים מסתמך על אלמנטים הנשענים על תחומים כמו:

  • אדריכלות
  • הנדסה
  • טכנולוגיה
  • תורות של טקסטורות וצבעים
  • פסיכולוגיה, ארגונומיה ועוד.

כל ההיבטים שלעיל, שלוקחים בחשבון מעצבי פנים, נועדו כדי ליצור חלל מעוצב ופונקציונאלי מכל בחינה אפשרית.

עיצוב פנים בעולם המודרני: במה הוא שונה? – טכנולוגיה

בימינו, מעצבי פנים גם עוסקים בתחום שלם שנקרא עיצוב בתים חכמים. בית חכם מצריך הבנה אחרת של עיצוב חלל הפנים, מה שכולל התמקדות בגאדג’טים טכנולוגיים, אקססוריז חשמליים לבית מסוגים שונים ועוד.

כל עוד מדובר על עיצוב דירת קבלן חדשה, בדרך כלל דירות אלו לא יהיו בנויות בשיטות הנשענות על טכנולוגיה חכמה. אם מעוניינים להפוך דירת קבלן חדשה בגימור סטנדרטי לבית חכם, יש לצפות לעלויות של כ-15,000 – 35,000 ₪ ומעלה.

בשקלים: כמה כדאי להשקיע בעיצוב דירת קבלן?

בשורה התחתונה, באמת שהכול עניין של תקצוב הפרויקט בהתאם ליכולות בכיס. מעוניינים להחליף ריצוף? להתקין חיפויים דקורטיביים לקירות הדירה? אולי להשקיע בריהוט מאוד איכותי ולהתקין תאורה מעוצבת? כך או כך, יש לצפות לעלויות של כ-35,000 ₪ – 50,000 ₪ בכל גדול מהמקרים.

בין אם אתם מעוניינים לבצע עיצוב או שיפוץ בדירת קבלן, ההמלצה היא לקבל כמה הצעות מחיר ולהתבונן בכמה תיקי עבודות של אנשי מקצוע. ישנם לא מעט מעצבי פנים מוכשרים בשוק, החוכמה היא לאתר את מעצבי הפנים שמבינים את הפרויקט שלכם, את ה-VISION ואת הציפיות שלכם לעומק ועד עובי הקורה (תרתי משמע).

Share: