כמה גיגה צריך לחופשה בחו”ל?

March 23 2023doritr

נסיעה לחו”ל אמנם מצריכה לא מעט סידורים ולפעמים אפילו תהליכים ורכבים כמו הוצאת ויזה, אבל הבסיס של הבסיס זה אינטרנט זמין וחבילת גלישה מספקת. בתוך כך, עולה השאלה: כמה ג’יגה צריך עבור טיול לחו”ל? הנה התשובות, המשיכו לקרוא.

לא בטוחים איזו חבילת גלישה לחו”ל אתם צריכים, כמה היא תעלה ומהם הפתרונות המומלצים מעבר לחבילות גלישה? ובכן, בתור התחלה, חשוב לקחת בחשבון את כמות המכשירים הדיגיטליים שיש ברשותכם. מעבר לכך, כדי לדעת באיזו חבילת גלישה לבחור, יש לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

  • אופי השימוש: מורידים סרטונים? צופים אונליין בתוכניות? יישומים כאלו “זוללים” את חבילת הגלישה.
  • היעד: בכל מדינה המחירים של חבילות הגלישה משתנים, בדקו מראש מה משתלם יותר.
  • עבודה: עובדים עם הנייד? תצטרכו חבילת גלישה בהתאם לשימוש רב.
  • איכויות הרשת במדינת היעד: ככל שהאינטרנט זמין יותר במדינת היעד, כך הניצולת של חבילת הגלישה תהיה טובה יותר.

מהן חבילות הבסיס של גלישה בחו”ל?

עבור רוב האנשים, כ-2-4 ג’יגה-בייט בסמארטפונים אמורים להספיק. עם זאת, נוסעים מסוימים עשויים לגלות שהם יצטרכו עד 8 או אפילו 16 ג’יגה-בייט של נפח גלישה בעת טיסה לחו”ל. ברוב החברות הסלולאריות בישראל, חבילות הבסיס נמכרות החל מ-5 ג’יגה.

מחיר של חבילת גלישה בחול יכול לנוע בין עשרות שקלים בודדים לכלל החבילה, כאשר חבילות ה-5 ג’יגה בייט עשויות לנוע בין כ-100 ₪ – 200 ₪ בממוצע. אם בוחרים בחבילות גדולות מ-5 ג’יגה, המחירים ינועו בין כ-200 ₪ – 350 ₪ בממוצע.

אז, לבחור בחבילת גלישה בסיסית לחו”ל?

אם מתלבטים בין חבילות גלישה בסיסיות לחו”ל לבין מתקדמות יותר, חשוב לקחת בחשבון את אופי השימוש בנייד. יחד עם זאת, יש לזכור שתמיד קיימות שיטות להפחית את הניצול של חבילת הגלישה. למשל, אפשר תמיד להתחבר ל-WIFI חינם של בתי מלון, מסעדות, בתי קפה וכן הלאה.

אם יש לנוסעים אפשרות להפחית את השימוש בחבילת הגלישה בחו”ל, ייתכן שחבילת גלישה בסיסית תהיה עשויה להספיק לטיול של שבוע וגם יותר. אבל, אם נוסעים לטייל במקומות שוממים בהם אין רשתות WIFI זמינות, עדיף לרכוש חבילות גלישה בחו”ל גדולות מ-5 ג’יגה בייט.

לסיכום, במה בוחרים כדי לגלוש בחו”ל?

בסופו של דבר, חבילת גלישה בחו”ל היא לא האופציה היחידה שאפשר לממש כדי להשתמש באינטרנט במהלך נסיעה. מעבר לחבילות גלישה, ניתן גם לרכוש כרטיסי סים מקומיים במדינת היעד כאשר נוחתים בה. עם זאת, זאת האופציה הכי פחות מומלצת.

אם מחליטים לוותר על חבילת גלישה ובוחרים בכרטיס סים, עדיף לרכוש את כרטיס הסים כאן בארץ כדי לוודא שהוא אכן מתאים ב-100% ושאין בעיות אתו. אגב, ההבדלים בין כרטיסי סים לבין חבילות גלישה הם לא כל כך מהותיים.

Share: