רכישת דירה מקבלן- במה מדובר?

November 24 2022doritr

לא מעט אנשים אשר מעוניינים לרכוש דירה, מחפשים דווקא דירה מקבלן שכן, מדובר על רכישת נכס חדש, ממש מהניילונים, הן לצרכי מגורים והן לצרכי השקעה. לעיתים קרובות הקנייה תתבצע עוד טרם הושלם תהליך הבניה. קניית דירה מקבלן מאפשרת לכל רוכש לעצב את הנכס שבו הוא יגור בהתאם להעדפות האישיות ולצרכים המשפחתיים והתוצאה היא דירה חדשה לחלוטין אשר מתאימה באופן מדויק לכל לקוח. חשוב לדעת כי רכישת דירה מקבלן להשקעה עשויה להיות אפיק אטרקטיבי לצורך ייצור תשואה חודשית שוטפת מדמי השכירות ולרווחים עתידיים מהשבחת הנכס.

למה כדאי לקנות דירה דווקא מקבלן?

כיום ניתן למצוא לא מעט דירות למכירה מקבלן. לדירות מעין אלה יש לא מעט יתרונות:

ראשית כל, היתרון הברור ביותר הוא העובדה שהקונים מקבלים נכס חדש לחלוטין אשר יעוצב בהתאם לטעם האישי שלהם. מעבר לכך, כאשר קונים דירה על הנייר מקבלן לפני או בתחילת הבנייה ניתן למעשה לארגן אותה בדיוק כפי שרוצים. לא פעם ניתן לקבוע את חלוקת הדיר לחדרים בגודל הרצוי. ניתן לבחור בקומה הרצויה, בכיווני אוויר, בחניות ועוד.

עוד יתרון של רכישת דירה מקבלן טמון באופן פריסת התשלומים. סכום עסקת הרכישה לא ישולם במלואו בפרק זמן קצר אלא בתשלומים עד מועד המסירה. ברוב המקרים החלק המשמעותי ביותר מסכום העסקה יועבר לקראת קבלת הדירה, מה שיותיר לרוכשים מרחב נשימה ויוריד את הלחץ מתשלום מידי.

עוד יתרון טמון בכך שבמרבית המקרים הדירות החדשות ימוקמו בבניינים חדרים המכילים לובי רחב, מתקנים אטרקטיביים, מעלית ועוד. הבניינים לרוב יהיו בשכונות חדשות בעלות תשתיות מודרניות ומתפקדות, מוסדות קהילה וחינוך, שטחים ציבוריים וכל מה שצריך בכדי לחיות חיים נוחים באיכות חיים טובה.

יתרון נוסף הוא כל נושא הבטיחות וביטחון. יש צורך שבניינים חדשים יעמדו בתקנים העדכניים ומחמירים ביותר למיגון מפני רעישות אדמה וכן מצבים ביטחוניים. בניינים חדשים עוברים חיזוקי מבנה ונבנים בהם גם ממדים.

כמובן שיתרון נוסף הוא סטנדרט הבנייה. במקרים רבים הסטנדרט יהיה גבוה יותר ביחס לדירות ישנות מיד שנייה.

כמה תעלה לכם דירה מקבלן?

אחד הפרמטרים המרכזיים במחירי דירות הוא כמובן מספר החדרים בדירה. המחיר יהיה בהתאם לסוג הדירה הספציפי שאתם מחפשים. חשוב להבין כי באופן כללי טווחי המחירים של דירות חדשות מקבלן משתנה מאוד בהתאם למאפיינים השונים של הנכס ובהתאם למיקום שלהם.

מה חשוב שתבדקו טרם אתם חותמים על חוזה עבור דירה מקבלן?

רכישת דירה מקבלן היא למעשה הליך מורכב, מסועף וארוך והוא דורש התמצאות בסבך הבירוקרטי הנוגע לתחום זה וכמובן בהשקעה כספית רצינית. חשוב מאוד לבצע כמה בדיקות מקדימות טרם חותמים על חוזה וזאת בכדי להבטיח קנייה בטוחה ולהימנע מהפתעות לא נעימות בהמשך הדרך. לכן, יש לבצע כמה בדיקות טרם חותמים על חוזה: ראשית כל יש לבצע בדיקת רקע על הקבלן והיזם בכדי להימנע מנוכלויות, מצגי שווא ועוקצים שונים. יש לוודא כי הגומרים שאמונים על הבנייה והשיווק של הנכס הם אמינים ובעלי ניסיון ומוניטין. ניתן לבחור בחברה ייעודית המבצעת בדיקות רקע על מנת לברר את ההיסטוריה הכלכלית, המשפטית והעסקית של הקבלן או לבדוק באופן עצמאי באינטרנט.

מעבר לכך חשוב מאוד לוודא שהקבלן רשום בפנקס הקבלנים ושיש לו רישיון קבלן בתוקף.

כמו כן, חשוב מאוד לבקר בפרויקטים שונים של הקבלן על מנת להתרשם מאיכות הבנייה ומרמת הגימור. ניתן לפנות לדיירים וללקוחות עבור לצורך קבלת חוות דעת על הקבלן

חשוב מאוד לבצע בדיקה אודות בעלי הקרקע על מנת לוודא כי הקבלן או חברת הבנייה מחזיקים בבעלות על הקרקע וכן טרם ביצוע העסקה חשוב מאוד לבדוק שהחוזה כולל את כל המידע הרלוונטי. מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נדל”ן מקצועי ואמין בשלב זה.

Share: